Arnas ir Eglė

Arnas Razgūnas ir Eglė Nemickaitė || ENGLISH VERSION

Iš prigimimo esame Lindy Hop’o šokėjai ir kartu dirbome dvejus metus Hoppers’ šokių studijoje (dabar – What a Jazz), kai 2014 m. pavasarį užsikabinome Shag’u. Apie kitų svingo šokių (pvz.: Charleston, Tap, Balboa) egzistavimą žinojome ir Vilniuje matėme jau ir tada, jie savaime tam tikromis formomis po truputį įsiliedavo ir į mūsų šokį, tačiau Shag’o social šokių aikštelėje nebuvo, o jei ir buvome matę kur nors ką nors, tai ne tokioje formoje, kad būtų sudominę. Viskas pasikeitė pamačius šį pasirodymą:

Pradėjome domėtis, analizuoti, mokytis, praktikuotis – šokių aikštelėje žmonės ėmė pastebėti ir klausinėti, ką čia šokame. Nusprendėme nieko nelaukti ir organizuoti pamokas – tada ir išmokome daugiausiai.

Pirmąjį seminarą kovo pradžioje pravedėme Kaune (Arnas ir Elžbieta), kovo gale – įvadinę pamoką Minsk Lindy Exchange (Arnas ir Eglė), gegužę-birželį – pamokų kursą Hoppers’ šokių studijoje (Arnas su Elžbieta ir Egle), vasarą – vakarines įvadines pamokas Herräng Dance Camp Švedijoje. Visiškai į Shag’ą pasinėrėme pradėję vesti savaitgalinius seminarus kas du mėnėsius Varšuvoje, lygiai taip pat mėginome daryti ir Vilniuje.

warsawshagvol3

Pirmąjį savo pasirodymą pristatėme 2015 m. vasarį Tamsta klube Hoppers’ organizuotame renginyje 30 Second Swing Dance Showcase, o po savaitės turėjome ir pirmąją tikrą savo pamoką su legendiniu Stephen Sayer Miunchene vykusiame festivalyje Rock That Swing.

Kovo mėnesį vykusiame All Lithuanian Weekend renginyje Tamste klube surinkome šegerių (#shageriai) komandą ir paruošėme Viper Mad pasirodymą kartu su kultiniu tradicinio džiazo ansambliu Rhythm Junkies.

Galiausiai savaitgaliniai seminarai Varšuvoje išsivystė į Varšuvos Collegiate Shag festivalį, kuriame pamokas jau vedėme kartu su Stephen Sayer ir Chanzie Roettig.

warsawshag

Aktyvi karjera leido mums tapti tokių festivalių kaip Munich Balboa & Shag Weekend, BCN Shag Festival, ir Rock That Swing dalimi, kelionės į Lenkiją irgi nesibaigė, o tik išsiplėtė ir į kitus miestus, ir kaimynines šalis. Galiausiai tai suteikė pasitikėjimo ir jėgų suorganizuoti tarptautinį festivalį ir Lietuvoje – Vilnius Balboa & Shag Rebirth – Swing Paradise, kuris apima ne vien Collegiate Shag‘ą, bet ir St. Louis Shag’ą bei Balboa.

swingparadise2016

Tolimesniam pasidomėjimui:

Mes lenkiškoje Shag’o istorijoje
Interviu su Arnu apie laimingųjų šokį
Mes ŽMONĖS.LT