Collegiate Shag yra vienas pagrindinių porinių svingo šokių, atsiradęs JAV ir gyvavęs 1930–1950 m. Nuo kitų šokių su Shag vardu (St. Louis Shag, Carolina Shag, Heel Shag) visų pirma skyrėsi aukštai iškeltomis rankomis uždaroje pozicijoje, energingais spyriais ir miklių žingsnelių variacijomis, šokamas pagal greito tempo muziką. Skirtingi JAV regionai turėjo savo vietinus Shag šokius, Collegiate buvo skirtas apibūdinti ir šokio stilių, ir publiką, kuri jį šoko, dėl ko visa šio šokio istorija yra labai miglota.

Nors ir neišeina tiesiogiai atsekti, iš kur tiksliai atėjo ar kas “sukūrė” Collegiate Shag, tačiau keli paminėtini vardai yra:

✖ Arthur Murray, amerikiečių šokių mokytojas, ketvirtojo dešimtmečio viduryje mėgino atsekti Shag pėdsakus ir standartizuoti šokį, tai žinomiausia išlikusi šio šokio versija ir yra būtent jo, pvz. 1937 m. “How to Shag” klipas;
✖ Conrad “Connie” Weidell, kurio dėka šokis, dabar vadinamas Collegiate Shag, atkeliavo į Amerikos vakarinę pakrantę. Unikalaus stiliaus šokėjas, kurį galite pamatyti 1938 m. Venice Beach Swing klipe;
✖ Tom Gallagher, vienas tikrųjų šẽgerių iš 1937 m. Arthur Murray “How To Shag” klipo;
✖ Ray Hirsch su Patti Lacey, kurie galbūt ir nelaikė savęs šẽgeriais, bet nusifilmavo net keliuose Holivudo filmuose darydami ne vieną šẽgo žingsnelį. Pvz., 1939 m. “Blondie Meets The Boss”.

Tolimesniam gilinimuisi į šokio istorijos niuansus siūlome pasiskaityti džiazo istoriko, muzikanto ir šokėjo Peter Loggins straipsnį apie šẽgo istoriją ir pasižiūrėti Ryan Martin filmą The Rebirth of Shag.

Collegiate Shag, “Phony Boy”, 1937
Life Magazine 1937 SHAG
Life Magazine, 1937